Zelfgemaakte mayonaise
Mayonaise zonder suiker en zonder andere rommel
Porties
meerdere
Klaar in:
15 minuten
Kosten:
€ 2,60
Over dit recept
Recept van SlimLin
In bijna alle mayonaise die je in de winkel kunt vinden zit suiker. Daarnaast zijn ze vaak met goedkope olie gemaakt, waar je lichaam dan weer niet zo goed op reageert. Om nog maar te zwijgen over de verschillende (ondefinieerbare) toevoegingen, vaak verdikkingsmiddelen en conserveringsmiddelen.
De Albert Heijn verkoopt ook Belgische mayonaise zonder suiker en rare toevoegingen. Helaas is deze gemaakt van raapzaadolie, waar dan weer hoofdzakelijk omega 6 in zit en we krijgen daar doorgaans al teveel van binnen. Een betere keuze is dus een olie waar meer omega 3 in zit, zoals olijfolie bijvoorbeeld.
Gelukkig is mayonaise maken vrij eenvoudig en erg lekker.

Geschikt voor:
SlimLin, Vegetarisch
Allergenen:
Ei, mosterd, citrusfruit
- 2 eidooiers
- 200 tot 250 ml olijfolie
- 1 theelepel mosterd
- sap van een halve citroen
- Keltisch zeezout en peper naar smaak
Hoe maak je het?
Stap 1
Doe het eigeel in de keukenmachine. Voeg de mosterd toe en meng tot een glad geheel.
Stap 2
Schenk langzaam de olijfolie erbij, terwijl de keukenmachine draait. Controleer regelmatig of je mayonaise de gewenste dikte heeft.
Stap 3
Voeg citroensap, peper en Keltisch zeezout naar smaak toe. Meng nog even kort door.
Stap 4
Je kunt de mayonaise ongeveer 3 dagen in een afgesloten potje in de koelkast bewaren.